5/5 - (2 votes)

Dużą popularności cieszą się dotychczas darmowe wzory odwołań, które opublikowałem. Wcześniej dotyczyły one odwołania od decyzji Generali oraz odwołania od decyzji Allianz. Idąc za ciosem, przedstawiam wzór odwołania od decyzji Ergo Hestia z Sopotu.

Tym razem załączony wzór dotyczy wyłącznie roszczenia o zadośćuczynienie. Poszkodowany Jan Kowalczyk doznał obrażeń ciała wskutek upadku na nierównym i krzywym chodniku. Ubezpieczyciel nie kwestionował swojej odpowiedzialności i wypłacił na jego rzecz zadośćuczynienie za upadek na nierównym chodniku.

Wzór odwołania od decyzji Ergo Hestia

Odwołanie dotyczy więc wysokości wypłaconego zadośćuczynienia w wysokości 4 000 zł. Jest ono rażąco zaniżone, zwłaszcza że poszkodowany doznał poważnego złamania kości udowej, a także złamania paliczków. W konsekwencji wnosi on o przyznanie dalszej kwoty 96 000 zł. To akurat typowe, ponieważ ubezpieczyciele bardzo często zaniżają przyznawane kwoty tytułem zadośćuczynienia. Warto wtedy skierować sprawę do Sądu, gdzie można otrzymać znacznie wyższe, wręcz wielokrotnie wyższe kwoty.

Należy jednak pamiętać jednak, że to tylko wzór odwołania. Aby napisać dobre odwołanie od decyzji ubezpieczyciela należy dokładnie opisać swoją sytuację, a także odpowiednio uzasadnić dochodzone roszczenia. Czasem koniecznie będzie także czasem przywołanie odpowiednich orzeczeń sądowych, które potwierdzą, że decyzja ubezpieczyciela jest błędna i winna zostać zmieniona. 

Warto też powołać się na odpowiednią zasadę odpowiedzialności odszkodowawczej. Przy czym… nie ma sensu zanudzanie teorią prawa. Warto więc odwoływać się od decyzji Ergo Hestia. A jeżeli jest taka potrzeba, złożyć pozew do Sądu.

Tak, jak wspomniałem w tekście, niedługo przygotuję jeszcze jeden wzór – tym razem odwołania od decyzji Warty. Dotyczyć on jednak będzie sprawy o rentę po wypadku.

Życzę Ci powodzenia z odwołaniem od decyzji ubezpieczyciela. Jeżeli jednak miałbyś pytania, bądź wątpliwości, skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie. Możesz zostawić też komentarz pod tekstem.


Pozdrawiam serdecznie. Nie odpuszczaj ubezpieczycielowi!

Radca Prawny

Piotr Stosio

TELEFON: 604183261


Skorzystaj z formularza i sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie


2 thoughts on “Wzór odwołania od decyzji Ergo Hestia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *