3.9/5 - (7 votes)

Wyjście do Parku Trampolin zwykle kojarzy się ze świetną zabawą. Park Trampolin kojarzy się z ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Dlatego coraz popularniejsze są rodzinne wypady w podobne miejsca. Czasami jednak dochodzi do wypadków. Poszkodowani, którzy doznali obrażeń ciała, mogą otrzymać zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin.

Wypadki, w jakich dochodzi do urazów w Parku Trampolin, są różne. Media w ostatnich miesiącach donoszą o coraz to innych, nietypowych przypadkach. Czasami jest to wypadnięcie poza trampolinę na twardy beton z kilku metrów, może być to uderzenie głową o matę w wyniku zrobionego salta, innym razem będzie to uraz ciała w basenie z gąbek.  Zazwyczaj w takich sytuacjach dochodzi do złamań rąk i nóg. Zdarzają się też mniej poważne skręcenia. Ale i te bardziej poważne – na przykład urazy kręgosłupa.

Poszkodowani są coraz bardziej świadomi, że mogą otrzymać odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin.

Warto w tym zakresie podkreślić, że odpowiedzialności Parku Trampolin nie wyłączają odpowiednie postanowienia w Regulaminie. Prowadzący Park Trampolin nie może z góry wyłączyć odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.

Zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin

Park Trampolin jako taki odpowiadać powinien na zasadzie ryzyka, co oznacza że trudno będzie wykazać mu brak odpowiedzialności za zdarzenie. To oznacza, że poszkodowanym łatwiej otrzymać odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin.

W zależności od urazów mogą oni liczyć na kwoty od 20 000 zł do nawet kilkuset tysięcy, w tych najbardziej poważnych obrażeniach ciała. Zazwyczaj prowadzący Park Trampolin posiada ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. To oznacza, że szkodę w takiej sytuacji można zgłosić do jego ubezpieczyciela. Ci jednak niechętnie wypłacają dobrowolnie świadczenia. Dlatego, aby uzyskać odpowiednie świadczenia, konieczne jest postępowanie sądowe. Do procesu sądowego należy jednak się odpowiednio przygotować, a wcześniej przygotować i zabezpieczyć właściwie dowody w sprawie.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na nie w komentarzach, bądź w wiadomości e-mail.

Piotr Stosio Radca Prawny
Przeczytaj też tekst na temat zadośćuczynienia za poparzenie. Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.

Zapraszam do skorzystania z formularza. Napisz i sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie. 


5 thoughts on “Zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin

  1. Witam
    Pisze w sprawie wypadku w parku trampolin
    Skoczyłem z dużej wysokości w Gąbki i wgl nie zamortyzowały upadku i spadłem prosto na podłogę pod gąbkami i doznałem urazu stawu skokowego czy można liczyć na odszkodowanie

  2. Dzień dobry, pisze w sprawie wypadku w parku trampolin.
    Skoczyłem z dużej wysokości aby zrobić salto, niestety nie zdążyłem w odpowiedniej chwili sie obrucić i doznałem upadku na głowę w Gąbki, Niestety doznałem złamania kompresyjnego kręgosłupa piersiowego oraz skręcenia kręgosłupa szyjnego. Czy należy mi się odszkodowanie? Dodam iż na miejscu spisałem protokół wypadku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *