5/5 - (1 vote)

200 tysięcy złotych za uraz kolana – tyle łącznie otrzymał mój Klient po wypadku drogowym sprzed niespełna 3 lat. To też efekt niezwykle korzystnej ugody, jaką zawarliśmy z ubezpieczycielem. To bardzo korzystna dla niego ugoda.

Co istotne, przed rozpoczęciem naszej współpracy mój Mocodawca oczekiwał ok. 50 000 zł. Udało się więc uzyskać czterokrotność jego oczekiwań.  O sprawie chętnie piszę, bo rzadko udaje się przy takich urazach jak zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie uzyskać świadczenia na tak wysokim poziomie z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

200 tysięcy złotych za uraz kolana

Proces sądowy z ubezpieczycielem trwał około 2 lat. Nie czekaliśmy zbyt długo ze złożeniem pozwu, bo zbyt długie odwoływanie się nie ma wiele sensu. W tym czasie Sąd zdążył przeprowadzić kilka rozpraw, a biegli sądowi wydali kilka opinii. Od razu muszę uczciwie i lojalnie przyznać, że to iście ekspresowe tempo. Na przykład w niektórych warszawskich sądach na pierwszy termin rozprawy czeka się co najmniej jeden rok.

Opinie biegłych sądowych były dla mojego Klienta korzystne, potwierdzały że musi nadać rehabilitować się, ale też z uwagi na poważny uraz kolana potrzebuje pomocy osób trzecich, a rokowania co do jego stanu zdrowia są niepewne. Dlatego już w toku procesu udało nam się zabezpieczyć mu rentę z tytułu zwiększonych potrzeb w kwocie niespełna 2 000 zł.

Czy warto zawrzeć ugodę z ubezpieczycielem?

Bywa różnie, wiele zależy od składanych przez ubezpieczyciela propozycji. Z pewnością nie warto przyjmować pierwszej propozycji od ubezpieczyciela. Najczęściej bywa tak, że najwięcej ubezpieczyciel jest w stanie zaproponować dopiero po złożeniu pozwu. W ten sposób działa rynek ubezpieczeń i odszkodowań. Nie zawsze udaje się uzyskać 200 tysięcy złotych za uraz kolana, ale często są to też wysokie kwoty.

Natomiast zdecydowanie zalecam kontakt z profesjonalnym pełnomocnikiem, który fachowo jest w stanie ocenić sytuację. 

Jeżeli rozważasz zawarcie ugody, skontaktuje się ze mną. Chętnie przeanalizuję proponowane warunki.

Radca Prawny

Piotr Stosio

 


Zapraszamy do skorzystania z formularza, sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie.


One thought on “200 tysięcy złotych za uraz kolana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *