5/5 - (2 votes)

Niedawno przygotowałem tekst o tym, jak napisać odwołanie od decyzji PZU. Tym razem załączam kompletny wzór odwołania od decyzji Generali. Wzór dotyczy zgodnie z tematyką bloga sprawy o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Niezwykle często wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenia są zaniżone. Zwłaszcza w przypadku szkód osobowych, gdzie niejednokrotnie zdarza się, że ubezpieczyciel wypłaca 1 500 zł zadośćuczynienia, a Sąd dodatkowo przyznaje dodatkowe 50 000 zł. Ubezpieczyciele zaniżają wypłaty niezależnie od tego, czy chodzi o odszkodowanie, zadośćuczynienie czy o rentę odszkodowawczą.

Wzór odwołania od decyzji Generali

Dlatego też przygotowałem kompletny, darmowy wzór zawierający odwołanie od decyzji Generali. Możesz go pobrać właśnie w tym miejscu, poniżej.

Przygotowane przeze mnie odwołanie od decyzji Generali dotyczy braku wypłaty zadośćuczynienia pieniężnego i odszkodowania za utracone dochody. Poszkodowany Jan Kowalski wnosi o dalszą wypłatę 100 000 zł tytułem zadośćuczynienia i 42 000 zł tytułem odszkodowania.

Pamiętaj jednak, że to tylko wzór. Aby napisać dobre odwołanie od decyzji ubezpieczyciela warto dokładnie opisać swoją sytuację, a także odpowiednio uzasadnić dochodzone roszczenia. Przyda się także czasem przywołanie odpowiednich orzeczeń sądowych, które pokażą, że stanowisko ubezpieczyciela jest po prostu błędne i powinno zostać zmienione.

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela można złożyć pisemnie, ale też choćby za pomocą poczty elektronicznej. Ubezpieczyciel ma 30 dni na odpowiedź. Jeżeli tego nie zrobi, to niejako uznaje reklamację za zasadną. Powinien wtedy wypłacić dochodzone przez Ciebie kwoty. A co jeśli ubezpieczyciel odmówi? W zasadzie pozostanie droga sądowa. Wiele osób boi się pozwać ubezpieczyciela, ale niesłusznie. Wychodzę z założenia, że sądy też są dla ludzi

W kolejnych tekstach przygotuję i załączę także wzory odwołań od decyzji innych ubezpieczycieli. A w tym wzory od odwołań od decyzji Allianz i STU Ergo Hestia.

Pozdrawiam Cię serdecznie, a jeżeli masz pytania, to nie bój się napisać.

Nie odpuszczaj ubezpieczycielowi!

Radca Prawny

Piotr Stosio

TELEFON: 604183261


Skorzystaj z formularza i sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *