4.7/5 - (3 votes)

Przygotowałem kolejny wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Jest on oczywiście darmowy i można go pobrać z mojej strony. Tym razem wzór odwołania od decyzji Allianz. Przeczytaj jednak o nim więcej.

W poprzednim wpisie załączyłem wzór odwołania od decyzji Generali, a wiec innego ubezpieczyciela. Teraz czas na odwołanie od decyzji Allianz.

To ubezpieczyciel, z którym prowadzę wiele spraw, a który też generalnie niechętnie wypłaca w ostatnim okresie odpowiednie świadczenia poszkodowanym. Dlatego batalia z Allianz Polska może być długa. A czasem wręcz niezbędne i po prostu konieczne jest postępowanie sądowe. W sądach postępowanie wygląda już inaczej niż przed ubezpieczycielem. Dlatego w wielu sprawach jestem zwolennikiem szybkiego postępowania sądowego, a nie prowadzenia jak najdłużej postępowania przed ubezpieczycielem, z którego absolutnie niewiele wynika. Sprawy z Allianz do takich właśnie należą.

To odwołanie również dotyczy zadośćuczynienia i odszkodowania. Tym razem poszkodowanym jest niejaki Jan Kowalski, który utracił między innymi dochody, będąc na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Musiał poddać się żmudnej i trudnej rehabilitacji. A dodatkowo potrzebował opieki świadczonej przez osoby trzecie, członków najbliższej rodziny.

Pismo możesz pobrać, klikając w powyższy link. Jest ono również dostępne na prawym pasku bloga – w zakładce Wzory.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Na przykład wtedy, gdy odwołanie od decyzji Allianz jako ubezpieczyciela nie przyniesie pozytywnego efektu i potrzebna będzie droga sądowa. Zajmuję się często takimi sprawami. Czasem zwyczajnie potrzebne jest właśnie postępowanie sądowe. Niemniej uważam, że nie należy się go bać. Sądy w tego typu sprawach stają po stronie zwykłych ludzi.

A więc jednym słowem: nie odpuszczaj ubezpieczycielowi!

Piotr Stosio

Radca Prawny

Skorzystaj z formularza i sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *