5/5 - (1 vote)

Odszkodowanie wypadek w Suntago. Prowadzę obecnie kilka lub nawet kilkanaście spraw za wypadki w Suntago. Park of Poland jest jednym z najpopularniejszych aquaparków Polsce. Maksymalnie jest w stanie przyjąć od 8 do 10 000 zł odwiedzających. Nie ma co ukrywać, że odwiedzają go tłumy. Często dochodzi też do wypadków, za które przysługują zadośćuczynienia pieniężne i odszkodowania.

Odszkodowanie wypadek w Suntago

Wyróżniam dwie najczęstsze przyczyny wypadków w Suntago:

  • wypadki na zjeżdżalniach.
  • poślizgnięcia na śliskiej nawierzchni.

W Suntago zjeżdżalni jest co najmniej kilka. Zwłaszcza do wielu wypadków dochodzi, gdy trzeba zjeżdżać na pontonie. Często są to pontony kilkuosobowe. W mojej ocenie brakuje odpowiedniego przeszkolenia osób korzystających z aquaparku. Lecz nie tylko. Często do wypadków dochodzi wtedy, gdy istnieją problemy związane z kolejnością zjeżdżania. Jak wiadomo kolejki w Suntago są po prostu ogromne. A czas oczekiwania na skorzystanie z danej atrakcji ogromny. Wiele osób niestety nie czeka, aż zjadą inni. Wtedy też po prostu dochodzi do zwykłych zderzeń korzystających ze zjeżdżalni. 

W Suntago dochodzi też do wielu poślizgnięć. W całym aquaparku brakuje mat antypoślizgowych. A woda zbierana przez korzystających nie jest na czas usuwana – zwyczajnie brakuje pracowników firm sprzątających. Wobec tego często jest ślisko. Skutkiem tego są złamane ręce lub nogi, gdy dochodzi do poślizgnięć. Nawierzchnie są śliskie.

Czy konieczna jest sprawa w Sądzie?

Bardzo często tak. Ubezpieczyciel Suntago płaci niewielkie kwoty, a często wręcz odmawia zapłaty na etapie przedsądowym. Według mojej wiedzy obecnie toczy się wiele spraw za wypadki w Suntago.

Co ważne Park Suntago odpowiada na zasadzie ryzyka za tego typu zdarzenia. Oznacza to, że niemal nie może uwolnić się od odpowiedzialności odszkodowawczej.

Musiałby wykazać wyłączną winę poszkodowanego lub osoby trzeciej, a jest to niezwykle trudne. Jeżeli więc zastanawiasz się na procesem sądowym, to w mojej ocenie warto. Przy czym należy nastawić się na to, że takie sprawy trwają po prostu długo. Wynika to choćby z niedostępności biegłych lekarzy, którzy oceniają stan zdrowia poszkodowanych. Ale to temat na znacznie dłuższy tekst. 

Ile można uzyskać?

Nasz Klient, któremu usunięto śledzionę po wypadku na zjeżdżalni uzyskał łącznie ok. 60 000 zł. Zwrócono mu też wszystkie koszty, które poniósł. Zawarliśmy bowiem w Kancelarii ugodę z ubezpieczycielem Suntago. Sprawa w jednym z warszawskich Sądów trwała ok pół roku. Oczywiście, w przypadku zakończenia procesu sądowego kwota mogłaby być wyższa, gdyby została zakończona wyrokiem. 

Prowadzę też inne sprawy związane z wypadkami na zjeżdżalniach.

Zazwyczaj zadośćuczynienia wahają się w kwotach od 20 000 zł do 100 000 zł. Wiele zależy od tego co się wydarzyło i obrażeń doznanych przez poszkodowanego.

Radca Prawny

Piotr Stosio

Telefon 604183261


Zapraszamy do skorzystania z formularza. Sprawdź bezpłatnie czy należy ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie.


Odszkodowanie wypadek w Suntago

Wypadek Suntago

Odszkodowanie za wypadek w Suntago

Zadośćuczynienie za wypadek w aquaparku

Wypadek w aquaparku Warszawa

Zadośćuczynienie za wypadek na basenie

Odszkodowanie za wypadek w Aquaparku Warszawa

Wypadek na basenie Warszawa odszkodowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *